24/04/2024
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Κυριακή 30 Απριλίου 2023 - 00:54

Λεβαδειακός: «Δεν υπάρχουν λόγια για τη διαιτησία...» (video)

Έντονη δυσαρέσκεια για τον Σιδηρόπουλο * Τι είπε ο Πετράκης για την ισοπαλία με τον Παναιτωλικό

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Τάσου Σιδηρόπουλου στο ισόπαλο 2-2 με τον Παναιτωλικό έχει ο Λεβαδειακός.

Οι Βοιωτοί το βράδυ του Σαββάτου (29/4) έδωσαν ένα βίντεο στη δημοσιότητα, εστιάζοντας κυρίως σε μια φάση που ζήτησαν αποβολή του Κολοβού, όπως και στο πέναλτι με το οποίο ισοφάρισαν στο φινάλε οι Αγρινιώτες.

Συγκεκριμένα, αναφέρουν στην ανάρτησή τους στο facebook: «Το βίντεο “μιλάει” από μόνο του...⁣

⁣1. Εν ψυχρώ κουτουλιά του Δημήτρη Κολοβού στο πρόσωπο του Παναγιώτη Λιάγκα, κι όμως διαιτητής και VAR δεν δίνουν τίποτα!⁣

⁣2. Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής ανακάλυψε δύο επιπλέον για να δοθεί αυτό το “πέναλτι”. ⁣

⁣Δεν υπάρχουν λόγια...».

Στο μεταξύ, ο Γιάννης Πετράκης, μιλώντας στην Cosmote TV, ανέφερε: «Είναι μεγάλη στεναχώρια όταν φέρνουμε το παιχνίδι σε αυτό το σημείο και το χάνουμε πέραν από τις καθυστερήσεις. Αυτό έχει συμβεί άλλες δύο φορές. Δεν ξέρω τι άλλο να πω στη δεδομένη χρονική στιγμή, πάλεψε και ο Παναιτωλικός για το αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο μπορούσαμε και άλλο γκολ, στο δεύτερο μας πίεσαν έχοντας ευκαιρίες. Πλέον θα δούμε τα επόμενα παιχνίδια για να δούμε στο τέλος τι θα κάνουμε. Θα παλέψουμε μέχρι την τελευταία στιγμή και στο τέλος θα κάνουμε το ταμείο».