29/03/2024
Κύπελλο Ελλάδας | Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021 - 22:43

Στα πέναλτι πήρε το «εισιτήριο» η Καλαμάτα

Ο Ταΐρης έπιασε δύο και η «Μαύρη Θύελλα» νίκησε στο Βουζουνεράκειο τον Ο.Φ. Ιεράπετρας με 4-3, συνεχίζοντας στο Κύπελλο Ελλάδας * Στο 0-0 το 90λεπτο και το 1-1 η παράταση

Tην πρόκριση στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε η Καλαμάτα την Κυριακή (26/9), για να κερδίσει στα πέναλτι με 4-3 τον Ο.Φ. Ιεράπετρας στο Βουζουνεράκειο.

Το 90λεπτο βρήκε άσφαιρες τις δύο ομάδες, για να προηγηθούν οι Κρητικοί στο πέμπτο λεπτό της παράτασης με πλασέ του Αντερέγκεν.

Η «Μαύρη Θύελλα» δεν πτοήθηκε και η ισοφάριση ήρθε στο 115' με την κεφαλιά του Τσελεπίδη ύστερα από σέντρα του Κωνσταντινόπουλου, για να προκύψει η διαδικασία των πέναλτι μετά από αυτό το 1-1.

Εκεί «μίλησε» ο Ταΐρης, που απέκρουσε τις εκτελέσεις των Λεμονή και Ντελορέντζι, ενώ για τον ΟΦΙ ο Μανουσάκης είχε πει «όχι» στον Τάτο.