19/04/2024
Πρωτάθλημα | Τετάρτη 30 Ιουνίου 2021 - 21:35

Πρώτη νίκη για τον Πανιώνιο στα μπαράζ ανόδου της Γ' Εθνικής

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν με 1-0 της Θύελλας Ραφήνας * Δύο στα δύο η Κηφισιά

Σεφτέ στις νίκες στα μπαράζ ανόδου της Γ' Εθνικής έκανε την Τετάρτη (30/6) ο Πανιώνιος, επικρατώντας με 1-0 της Θύελλας Ραφήνας για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Στη Νέα Σμύρνη ο Γροντής με σουτ εντός περιοχής στο 8ο λεπτό έμελε να σημειώσει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, με τους «κυανέρυθρους» να είναι εμφανώς ανώτεροι και στα 90 λεπτά.

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων Σταματόπουλος έδειξε τα αντανακλαστικά του στο πλασέ του Κοντοέ στο 41' και στο δυνατό σουτ του Πίσπα στο 45', με τον Γροντή να ψάχνει ένα δεύτερο προσωπικό γκολ, αλλά τα ωραία σουτ που επιχείρησε στο δίλεπτο 54'-55' ήταν για λίγο άστοχα.

Ο Σταματόπουλος ήταν στη σωστή θέση και στο σουτ του Πίσπα στο 56', ενώ η Θύελλα έψαξε στα τελευταία λεπτά το γκολ της ισοφάρισης, με τους Ζέκιο στο 86' και Δημητρίου στο 90'+3 να απειλούν τον Στουρνάρα, με κεφαλιά και σουτ αντίστοιχα, για να φύγει η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι και στις δύο περιπτώσεις.

Ο Πανιώνιος, λοιπόν, έχει 3 βαθμούς, ενώ στην κορυφή με 6 βαθμούς είναι η Κηφισιά, που με γκολ των Τετέι στο 60' και Ζέλο στο 66' νίκησε εντός έδρας τη Ζάκυνθο με 2-0 κι έκανε το 2 στα 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Στουρνάρας, Λάμψιας, Ξύγκορος, Κοντοές, Ζούλιας, Μπρέγκου, Νίνο (62' Μακρίδης), Πίσπας, Λιούμης (72' Μίχος), Γροντής (84' Δρίτσας), Μουντρίχας (72' Σταμάτης).

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Σταματόπουλος, Ντόσκας, Νταλάκας, Γεωργόπουλος, Φύτρος, Γεραγωτέλλης, Μπουντάκης (80' Ζέκιο), Μπαριτάκης (58' Παντελίδης), Σουλτανίδης (85' Πιέτρι), Δημητρίου, Σπάρταλης (58' Παπαδόπουλος).

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου στα μπαράζ ανόδου της Γ' Εθνικής